Rokycanská nemocnice a.s.

Město Nýřany
Obec Heřmanova Huť
Obec Lom u Tachova
Město Dobřany
Obec Lochousice
Obec Zbůch
Obec Brod nad Tichou
Obec Úherce
Obec Chotěšov
Obec Kostelec
Město Staňkov
Obec Velký Malahov
Obec Ctiboř
Obec Brod nad Tichou
Obec Vejprnice
Obec Hošťka
Obec Přehýšov
Obec Horní Kozolupy
Obec Benešovice
Obec Štichov
Město Bor
Město Stod
EvoBus ČR,s.r.o., závod Holýšov
Kokaisl Miroslav, Meclov
Obec Česká Kubice
Město Přeštice
Obec Ves Touškov
Obec Líšina
Obec Chodský Újezd
Obec Studánka
Obec Merklín
Obec Blatnice
Obec Kočov
Obec Cebiv
Obec Skapce
Městys Chodová Planá
Město Holýšov
Město Černošín
Město Tachov
Kreysová Věra ,Horní Kamenice
Nehonský Josef, Stýskaly
Ing. Mrkvičková Alena,MBA,Plzeň
Vodostavby, spol.s.r.o. Plzeň
CSO, s.r.o., Ostrava
Obec Rozvadov
Obec Přestavlky
Obec Lisov
Obec Únehle
Obec Soběkury
Obec Třemešné
Obec Kšice
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Staré Sedlo
Obec Halže
Obec Líně
Město Přimda
Obec Tlučná
Obec Otěšice
Resorba, s.r.o., Domažlice
Nadace Křižovatka, Brno
Obec Dnešice
Městys Stráž
Obec Horní Kamenice

Stodská nemocnice, a. s. - součást Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje

Stodská nemocnice, a.s. poskytuje lékařskou péči v nejdůležitějších medicínských oborech lidem ze spádových oblastí někdejších okresů Plzeň-jih, Plzeň-sever, Domažlice a po uzavření nemocnice v Plané i významné části okresu Tachov. Služby nemocnice ale mohou využívat i obyvatelé z jiných regionů nejen Plzeňského kraje.

Nemocnice disponuje pěti samostatnými lůžkovými odděleními. Vedle chirurgického, gynekologicko-porodnického,  dětského a interního je to i oddělení s následnou péčí. Na těchto odděleních má nemocnice k dispozici celkem 185 lůžek + 10 sociálních.

Lůžkovou část doplňují tři oddělení komplementární péče (ARO, radiodiagnostické oddělení a oddělené klinické biochemie), dále oddělení rehabilitace a lékárna. Nemocnice nabízí řadu ambulancí a pro celý svůj region zajišťuje též Lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Svým významem nemocnice přesahuje původní statut okresní nemocnice. Vykazuje stabilní nárůst objemu poskytované péče. Provozuje také vlastní dopravní službu, která funguje velmi efektivně a s kladným hospodářským výsledkem.  Nemocnice disponuje moderními chirurgickými sály i dalšími pracovišti. V prostorách nemocnice lze zejména v místech pro návštěvy využít bezplatného WiFi připojení k internetu.

Na všech svých pracovištích zaměstnává nemocnice zhruba 275 lidí. Lékařů je z toho přibližně 40, dále dva lékárníci a cca 140 lidí tvoří střední zdravotní personál. Jedná se zejména o zdravotní sestry a dále o laborantky. Nemocnice dále zaměstnává zhruba 50 osob v kategorii nižšího zdravotnického personálu (sanitáři, pečovatelky). Ostatní zaměstnanci tvoří technický personál nemocnice (správa budovy, kuchyně apod.) nebo administrativní správu či management.

Další lékaři a sestry a též nezdravotnický personál pracují například v soukromých ordinacích nebo ve firmách, které nemocnici poskytují vlastní služby či zboží. Nemocnice tak patří mezi nejvýznamnější poskytovatele práce v regionu.

Od prosince 2014 je nemocnice akreditována dle národních akreditačních standardů SAK (Spojená akreditační komise, o.p.s.)

Zřizovatelem Stodské nemocnice a jejím jediným akcionářem je Plzeňský kraj. Ten dále vlastní nemocnice akutní lékařské péče v Klatovech, Domažlicích a Rokycanech a nemocnice následné péče v Plané a Horažďovicích a zároveň zřizuje společnost Nemocnice Plzeňského kraje, a.s., která strategický řídí rozvoj jmenovaných zdravotnických zařízení.

Fotogalerie


    O nemocnici > Současnost
logo SAK
Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086
Nemocnice je od prosince 2014 akreditována
dle národních akreditačních standardů
SAK - Spojená akreditační komise, o.p.s.

Stodská nemocnice a.s. © 2017
Webdesign Estetica s.r.o.