V nemocnici se konalo hasičské cvičení. "Hořela" střecha nad chirurgií

3.11.2014 - krátká informace

Do areálu Stodské nemocnice vyjížděli v pátek 31. října v dopoledních hodinách hasiči. Zasahovali v lůžkové části chirurgického oddělení. Vše v rámci taktického cvičení, které mělo v první řadě prověřit činnost nemocničního personálu při požáru a za druhé i následnou součinnost s jednotkami požární ochrany.

„Cvičení začalo v 10 hodin. Simulovalo požár střechy nad chirurgickým oddělením, který se mohl rozšířit. Personál musel evakuovat oddělení, v tomto případě tedy jen figuranty na lůžkách, pojízdných křeslech i chodící. A mezitím do areálu nemocnice přijeli na základě aktivace elektronického požárního systému hasiči,“ popisuje téma cvičení vedoucí technického oddělení nemocnice Vladimír Trousil.

Do cvičení se zapojili hasiči ze Staňkova, Nýřan, Stodu a Chotěšova. Vyzkoušeli si i techniku a možnosti průjezdu a zastavení v nemocničním areálu. Cvičení nezjistilo závažné chyby. Přesto se zástupci nemocnice a hasiči předběžně dohodli na opakování podobných cvičení v roční frekvenci.

Více fotografií ve fotogalerii.

Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > V nemocnici se konalo hasičské cvičení. "Hořela"…