U nemocnice jsou nová místa k parkování

12.12.2014 - krátká informace

Téměř 80 procent ambulantních pacientů Stodské nemocnice přijíždí na vyšetření osobním autem. Kolmé parkování v Hrádecké ulici podél areálu nemocnice je proto hlavně v dopoledních hodinách často obsazené a někteří řidiči stojí buď dál od nemocnice, nebo ne zcela bezpečně a v souladu s dopravními předpisy. Nemocnice s Plzeňským krajem proto pro motorizované návštěvníky vytvořily novou odstavnou plochu. Je přes Hrádeckou ulici proti areálu nemocnice. K dispozici bude od pondělí 15. prosince.

„Jedná se o oplocený pozemek kraje, kde byly náletové dřeviny a tráva. Plochu jsme nechali zpevnit, vytvořili vjezd z boční ulice a vstup proti nemocnici. Na plochu se vejde zhruba 70 aut,“ uvedl ředitel nemocnice Alan Sutnar s tím, že se zástupci stodské radnice je domluveno, že v místě vznikne ještě přechod pro chodce. Parkování na odstavné ploše je bezplatné.

Stodská nemocnice zajišťuje zdravotní péči ambulantní i lůžkovou pro spádovou oblast zhruba s 60 tisíci obyvateli. Jedná se o přilehlé části okresů Plzeň-jih, Plzeň-sever, Domažlice a velkou část Tachovska, kde není lůžkové zdravotnické zařízení akutní péče.

MUDr. Alan Sutnar, Ph.D. – ředitel Stodské nemocnice: sutnar.alan@nemocnice-stod.cz, 377 193 611
Bc. Jiří Kokoška - Komunikace a PR Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > U nemocnice jsou nová místa k parkování