Od ledna se ruší 30korunové regulační poplatky

17.12.2014 - krátká informace

Od 1. ledna 2015 se ruší vybírání 30korunových regulačních poplatků za návštěvu lékaře (ambulance) a za výdej léků na předpis. V platnosti zůstává už pouze 90korunový regulační poplatek za návštěvu pohotovostní ambulance.

Nemocnice skupiny Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje v prvních deseti měsících roku 2014 vybraly na regulačních poplatcích za návštěvu lékaře přes 5,3 milionu korun a za výdej léků na předpis přes dva miliony korun. Ve Stodské nemocnici činily regulační poplatky za návštěvu lékaře a za výdej léků na předpis od ledna do října celkem 1261 tisíc korun.

Výpadek poplatků za návštěvu ambulance má být adekvátně kompenzován zvýšenými úhradami za ambulantní péči od zdravotních pojišťoven dle úhradové vyhlášky.

Výpadek poplatků za recepty bude zřejmě kompenzován ze systému zdravotního pojištění jen zčásti. Někteří lékárníci už dříve avizovali, že případný výpadek příjmů z regulačních poplatků za recept budou dorovnávat vyšší marží u volně prodejných léků nebo potravinových doplňků stravy. "Lékárny nemocnic Plzeňského kraje s navýšením cen kvůli kompenzaci příjmů z regulačních poplatků neuvažují. Naopak po novém roce řada produktů zlevní a plánujeme i více slevových akcí, abychom přilákali více klientů," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Zrušení regulačních poplatků bude pro nemocnice znamenat nepatrný úbytek administrativy.

Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > Od ledna se ruší 30korunové regulační poplatky