EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Nemocnice má nové operační sály. V pátek mohou chirurgové a gynekologové začít operovat

25.3.2015 - tisková zpráva

V další fázi rekonstrukce operačního traktu Stodské nemocnice se v pátek (27. března) zprovozní nové operační sály chirurgického oddělení a obnoví se akutní chirurgické i gynekologické operace. V pondělí pak přibude i plánovaná operativa obou oborů. Rodit se ve Stodě začne na začátku května. Od tohoto týdne už také fungují lůžkové části chirurgie, gynekologie a pediatrie.

V rámci rekonstrukce, která začala v prosinci, se již kompletně přestavěl operační trakt chirurgického oddělení v druhém nadzemním podlaží. Disponuje dvěma moderními operačními sály, zákrokovým sálem, sterilizací, vstupním filtrem, sociálním zázemím a sklady materiálu a anesteziologického vybavení.

„Prostory jsou od minulého týdne zkolaudované a máme veškerá povolení je začít používat. V tomto týdnu tam dáváme operační stoly, instrumentář a další vybavení a materiál, opětovně vše vydezinfikujeme a v pátek zde můžeme operovat první pacienty v akutních stavech,“ uvedl ředitel nemocnice Alan Sutnar (na snímku).

První pacienti na plánované operace jsou pak pozváni na 30. března. „Operační program bude v nejbližších dnech více naplněný, abychom ten výpadek ze začátku roku postupně minimalizovali,“ vysvětlil primář chirurgického oddělení Svatopluk Šmíd. Platí to i pro gynekology, kteří budou dočasně k operacím používat právě chirurgické sály.

Ty gynekologické v prvním patře jsou nyní ve fázi hrubé stavby. Dokončené budou v květnu. Prostory gynekologie budou disponovat dvěma porodními sály, jedním operačním a jedním zákrokovým sálem a dalšími prostory jako v případě chirurgické části. Součástí celé investice je i nová vzduchotechnika.

Současné uzavření operačních sálů mělo za následek částečné „vylidnění“ lůžkových kapacit. Nemocnice proto na dva týdny omezila hospitalizace a na pokojích a chodbách provedla úpravy a opravy, které nelze dělat za provozu. Malovalo se, upravovaly se omítky a měnily prosklené stěny některých místností za pevné.

Rekonstrukce operačního traktu včetně nových zdravotnických technologií, sterilizace a vzduchotechniky vyjde na 35 milionů korun (včetně DPH). Investici hradí majitel objektu a zřizovatel nemocnice Plzeňský kraj. A nejedná se o jediné významné investice do tohoto zařízení. Do léta nemocnice koupí CT, bude provedeno zateplení a plánují se další úpravy.

„Kraj naplňuje snahu nabídnout všem svým obyvatelům dostupnou a kvalitní nemocniční péči. A zařízení ve Stodě je nyní hlavní spádovou nemocnicí pro Tachovsko, neboť to už před lety přišlo o vlastní okresní špitál a v poslední době omezuje rozsah péče i sousední mariánskolázeňský,“ vysvětlila nárůst investic radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (na snímku) s tím, že ještě před třemi roky kraj ve Stodu musel bojovat vůbec o zachování základních oborů. Nyní nemocnici rozvíjí.

Radní Milena Stárková si nové chirurgické sály i další rozestavěné části prohlédla v doprovodu ředitele nemocnice Alana Sutnara v úterý. Více snímků z návštěvy odklikem zde.  


Harmonogram omezení a úprav*

  • 1. 12 2014 – zahájení rekonstrukce chirurgických operačních sálů v 2. NP (akutní operativa chirurgická i gynekologická probíhá v gynekologických operačních sálech, plánovaná se odkládá)
  • 2. 3. 2015 – zahájení rekonstrukce gynekologických a porodních sálů v 1. NP (uzavřena porodnice, nedělají se žádné velké chirurgické ani gynekologické operace, malé jen v zákrokových sálech v jiné části objektu)
  • 9. 3. – zahájení provozních úprav v lůžkovém traktu a vybraných ordinacích (uzavřena hospitalizační část chirurgického, gynekologicko-porodnického a dětského oddělení včetně dětské pohotovosti)
  • 23. března – obnoven provoz lůžkových částí a dětské pohotovosti (obnoveny hospitalizace)
  • 27. března - zprovoznění nových chirurgických sálů v 2. NP, (obnoveny akutní chirurgické a gynekologické operace, 30. března – obnoveny plánované chirurgické a gynekologické operace)
  • počátek května* - zprovoznění nových porodních sálů v 1. NP (obnoven provoz porodnice)
  • květen* – konec omezení - zprovoznění nových gynekologických operačních sálů v 1. NP (gynekologická operativa se přesune z chirurgických sálů do vlastních prostor) 

* o skutečných termínech zprovozňování budeme informovat jako dosud, mj. prostřednictvím webu nemocnice

Kontakt:
Ing. Milena Stárková radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví: 377 193 244, milena.starkova@plzensky-kraj.cz
MUDr. Alan Sutnar, Ph.D. – ředitel Stodské nemocnice: sutnar.alan@nemocnice-stod.cz, 377 193 611
Bc. Jiří Kokoška - Komunikace a PR Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

 


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Nemocnice má nové operační sály. V pátek mohou chirurgové a…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.