Ve stodské porodnici se letos dávají dětem nejčastěji jména Jakub, Eliška a Karolína

13.7.2015 - tisková zpráva

Nejčastějšími jmény, která letos dávají rodiče svým dětem narozeným v porodnici Stodské nemocnice, jsou u kluků Jakub a u holek Eliška a Karolína. Často dávaná chlapecká jména jsou rovněž Josef a Max či Maxmilián a dívčí zase Sofie, Anna a Viktorie. Tabulka s přesnými počty níže v PDF formátu.

Z tradičních českých jmen, s nimiž rodiče letos naopak zatím šetří, jsou v případě kluků třeba Adam, Daniel, František, Karel, Jaromír, Jaroslav, Václav, Zdeněk, Ondřej, Martin, Pavel či Michal. U děvčat jsou letos vzácnějšími z jinak tradičních českých jmen třeba Adéla, Jana, Lenka, Marie, Veronika, Marcerla, Klára, Zuzana, Petra, Martina nebo Lucie. Tato jména buď použili rodiče v prvním pololetí buď pouze jednou, nebo ještě v letošní porodní knize stodské porodnice nejsou zapsána vůbec.

Od 1. ledna do 30. června se ve Stodu narodilo 121 dětí. Je to o zhruba 70 novorozenců méně než v prvním pololetí loňského roku. Rozdíl je způsoben přerušením provozu porodnice během rekonstrukce traktu operačních sálů na jaře letošního roku. Nyní už porodnice opět funguje v plném provozu.

Informace za celou Skupinu ZHPK jsou na webu www.zdraveplzensko.cz.

Bc. Jiří Kokoška – komunikace Skupina ZHPK: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > Ve stodské porodnici se letos dávají dětem nejčastěji jména…