Nebýt výpadku porodních sálů, počet novorozenců by loni výrazně vzrostl

13.1.2016 - tisková zpráva

Ve Stodské nemocnici se v loňském roce narodilo 396 dětí. Je to sice meziroční pokles o 21 novorozenců, ale i tak není důvod k nespokojenosti. Porodnice totiž byla téměř tři měsíce zavřená kvůli rekonstrukci operačního traktu včetně porodních sálů. Přišla tak minimálně o osmdesát porodů. Nejčastěji dávanými jmény jsou Jan, Jakub, Eliška, Tomáš, David a Anna.

„V loňském roce si k nám našlo cestu 396 rodiček. A to i přesto, že jsme od 1. března do 26. května neměli k dispozici porodní sály a nemohlo se rodit. Právě to ale pak mělo vliv na nárůst zájmu rodiček.“ vysvětluje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Hana Duffková s tím, že po rekonstrukci může porodnice nabídnout rodičkám větší komfort a modernější prostředí i vybavení. „Ale přitom pořád stejný vstřícný a individuální přístup personálu,“ doplňuje vrchní sestra.

Komfort přináší zejména nové porodní postele, které se zakoupily ze sponzorských darů, dále dva nové masážní sprchové kouty. A těhotným ženám může nově stodská porodnice nabídnout i ultrazvukové vyšetření na 4D ultrazvukovém přístroji.

Porodnice ve Stodě je jediná ze Skupiny ZHPK, kde mezi novorozenci převládly děvčata. Bylo jich 211 oproti 185 chlapcům. Vůbec nejvíc porodů bylo v srpnu. To na svět přišlo 53 dětí.

• Tabulka vývoje počtu porodů a nejčastěji dávaných jmen níže v PDF příloze
  • Informace za celou Skupinu ZHPK na webu www.ZdravePlzensko.cz

Bc. Jiří Kokoška – komunikace Skupina Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > Nebýt výpadku porodních sálů, počet novorozenců by loni výrazně…