EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Vedení se přestěhovalo pod střechu, aby uvolnilo prostory pacientům

28.1.2016 - tisková zpráva

Ve Stodské nemocnici se v těchto dnech dokončila nástavba nad jihovýchodním křídlem hlavní budovy. Dnes pak byly prostory slavnostně otevřeny. Stavba za bezmála 13 milionů korun nemá přímý dopad na pacienty, neboť v ní nejsou žádné zdravotní provozy. Je ale klíčová pro další rozvoj nemocnice zejména pro oddělení následné péče a pro jednotku intenzivní péče.

„Ve čtvrtém nadzemním podlaží bude nově sídlit vedení nemocnice. Jsou tu kanceláře, lékařské pokoje, zasedací místnost, samozřejmě sociální zařízení a také správa IT,“ uvedl ředitel nemocnice Alan Sutnar. To vše bylo dosud hlavně v suterénu nemocnice, kam je ale kvůli dostupnosti a možnosti vyjití na zahradu výhodnější umístit lůžkové provozy. To se i stane. Díky přestěhování vedení bude možné do suterénu zdravotní provozy rozšířit, zrekonstruovat a vytvořit větší komfort pro pacienty.

„Oddělení následné péče se v současné době nachází zčásti v jednom křídle suterénu a z části ve třetím patře. To je nevýhodné pro personál, který v rámci jednoho oddělení musí přejíždět výtahem. Navíc struktura a velikost pokojů je ještě z doby, kdy nemocnice vznikala. Některé jsou i šestilůžkové,“ vysvětluje důvod poslední investice náměstkyně hejtmana pro oblast investic a majetku Zdeňka Lišková.

V dnes uvolněných prostorách se postupně začnou stavět nové pokoje, které budou nejvýše třílůžkové, a každý bude mít sociální zařízení. Pokoje se pak zrekonstruují i v druhé části suterénu. A třetí patro následná péče úplně opustí. Místo ní vznikne Multioborová jednotka intenzivní péče. V současné době jsou v nemocnici dvě menší JIP – chirurgická a interní. Ani to už neodpovídá současnému vývoji medicíny. „Tyto úpravy začneme dělat postupně, jak se nám bude dařit získávat prostředky,“ doplnil ředitel Alan Sutnar.

Už letos ale plánuje novou vestavbu v uvolněných prostorách po klimatizaci v přízemí nemocnice. Do nich se přesune rovněž ze suterénu lékárna a část biochemických laboratoří. Navíc se bude dělat další evakuační výtah. Zrovna dnes jsem podepisovala výzvu na obě zakázky. Lékárna by měla být dokončena v srpnu. Výtah ještě o něco dříve,“ doplňuje Zdeňka Lišková
 

Kontakt:
Bc. Jiří Kokoška - komunikace a PR Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Vedení se přestěhovalo pod střechu, aby uvolnilo prostory…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.