EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

IDZ - Nemocnice Plzeňského kraje provádí většinu nově zavedených nadstandardů

12.1.2012 - informace k dalšímu zpracování

Jaké nadstandardy z nové vyhlášky provádí krajské nemocnice? Ceny jsou orientační

Plzeňský kraj – Krajské nemocnice v Klatovech, Stodě, Rokycanech a v Domažlicích provádějí výkony, které jsou od 1. ledna nazývány jako nadstandardní a pacient si při nich hradí jen rozdíl mezi běžným výkonem či materiálem a právě nadstandardem. Ne každá nemocnice ale nabízí celé spektrum nadstandardních výkonů. Jedná se hlavně o odlehčené plastové sádry a základní typy očkování. V Klatovské nemocnici, kde je oční oddělení, jsou to pak i měkké oční čočky.

S možností základního či nadstandardního výkonu a výše příplatku je každý pacient, kterého se to dle charakteru léčby týká, seznámen přímo v ordinaci, tak jak to vyžaduje norma – vyhláška o nadstandardech. V ordinaci si pak na základě informace může pacient svobodně vybrat, jakou variantu léčby / materiálu zvolí.

U některých výkonů a materiálů se údaje o příplatcích objeví na internetových stránkách nemocnic. Protože se ale většina nadstandardů týká odlehčených plastových sáder, kde cena příplatku závisí na množství užitého materiálu, bude v těchto případech seznámen pacient s konečnou výší příplatku až v ordinaci právě v závislosti na množství potřebného materiálu. V případě očkování existuje u některých typů očkování více očkovacích látek a tedy i více cen.

V souvislosti s nadstandardními výkony se hovořilo také o možnosti výběru operujícího lékaře. Tento bod ale nakonec součástí balíčku s „nadstandardy“ není. Za možnost vybrat si operatéra se tak v nemocnicích Plzeňského kraje v současné době nepřiplácí. Výběr operatéra za příplatek bude ministerstvem zdravotnictví umožněn zřejmě až od dubna. Až to bude jasné, budou se tím krajské nemocnice zabývat. Dopředu je ale vhodné říci, že výběr operatéra se týká především specializovaných výkonů, které provádějí klinická pracoviště například ve fakultních nemocnicích. Poptávka po výběru operatéra u běžných zákroků v základní zdravotní péči, kterou poskytují malé nemocnice, není příliš očekávaným jevem.
 


    O nemocnici > Tiskové zprávy > IDZ - Nemocnice Plzeňského kraje provádí většinu nově zavedených…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.