EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Gynekologie rekonstruuje sociální zařízení a částečně porodní sály. Měsíc se nebude rodit a operovat. Ambulance fungují

30.8.2013 - tisková zpráva

Stod - Z důvodu plánované rekonstrukce kanalizace a sociálních zařízení na gynekologicko-porodnickém oddělení a úprav operačních gynekologických sálů bude v měsíci září (od pondělí 2. září) uzavřena lůžková část gynekologicko-porodnického oddělení. V uvedeném období nebudou prováděny porody a gynekologická operativa. Gynekologické ambulance budou po celou dobu fungovat bez omezení.

Rekonstrukci kanalizace v této části nemocnice plánuje nemocnice od loňska. Tehdy ale nebylo vhodné oddělení omezit. Letos je už investice nezbytná. „Jsou zde ještě původní odpadní trubky z doby výstavby nemocnice. Ty bohužel na počátku srpna ve zdi praskly a opravu není možné dál odkládat. U příležitosti omezení provozu se udělají i drobné investice na sálech,“ říká vedoucí technického oddělení nemocnice Vladimír Trousil.

O dočasném omezení lůžkové části oddělení jsou pacientky informovány především svými gynekology. „Zaslali jsme dopis s doporučením, aby rodičky a pacientky v akutních stavech odesílali po dobu rekonstrukce do Domažlické nemocnice popřípadě jiné spádově vhodné nemocnice. Dopis byl adresován gynekologickým ambulancím v celé spádové oblasti nemocnice, tzn. na Tachovsku a v přilehlých částech Domažlicka a severního a jižního Plzeňska," uvedl Roman Tytl, náměstek pro lékařskou péči.

Informovány byly i okolní nemocnice. Domažlická je připravena zvýšený nápor bez problémů zvládnout. „V Domažlicích se ještě nedávno rodilo až 800 dětí ročně. Teď boom polevil a je to kolem šesti stovek. Kapacita porodnice je tedy dostatečná. A akutní operativu jsme také připraveni převzít,“ říká zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Domažlické nemocnice Pavel Suško.

Stodská nemocnice se rodičkám a pacientkám především ze spádové oblasti omlouvá za možné komplikace. Ženám v neakutních stavech nabídne po skončení úprav co nejčasnější termíny zákroků. Rekonstrukci i dočasné omezení provozu vzaly na vědomí i zdravotní pojišťovny.

Investici ve výši zhruba půl milionu korun pokryje ze svého rozpočtu sama nemocnice. Ve Stodě se v letošním roce narodilo zatím 230 dětí.

 

Kontakt:
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Gynekologie rekonstruuje sociální zařízení a částečně porodní…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.