EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Nemocnice ve Stodě koupila novou sanitu. Zpříjemní přepravu svým pacientům

21.8.2013 - krátká informace

Stod – Stodská nemocnice zvyšuje kvalitu přepravy svých pacientů. K dosavadním čtyřem sanitním vozům, jež mají každý v průměru najeto už zhruba 700 tisíc kilometrů a jsou poruchové, koupila nemocnice nové sanitní vozidlo dopravní zdravotní služby. Je jím poslední novinka v kategorii užitkových vozů Ford Transit Custom s mimořádně úsporným motorem a vynikajícími jízdními vlastnostmi zaručujícími pohodlnou přepravu svých pacientů. Svoji první jízdu s pacienty absolvuje dnes.

Jedná se o vůz dopravní zdravotní služby zajišťující přepravu pacientů na vyšetření, k hospitalizaci i k přepravě nemocných mezi zdravotnickými zařízeními. Ke kvalitnímu zajištění této služby potřebuje nemocnice minimálně 4 takto vybavená vozidla. „Protože ale dosavadní jsou vzhledem k věku často v opravě a pak jsou řidiči pod tlakem, aby vše stíhali jen se třemi vozy, doplnili jsme vozový park o tuto novinku,“ uvedl vedoucí technického oddělení nemocnice Vladimír Trousil.

Auto stálo vč. kompletní přestavby na sanitní vozidlo cca 1 mil. korun. Je vybaveno komfortními prvky zaručujícími vysokou úroveň kvality přepravy a pohodlí přepravovaných osob. Součástí této úpravy jsou tři pohodlná sedadla, pojízdné infarktové křeslo s integrovanou opěrkou hlavy a loketními opěrkami pro pacienty se srdečními problémy a pojezdové transportní lůžko s odnímatelným podvozkem a polohovací výškou v pěti úrovních vč. zádržného systému pro transport dětí. Přepravní prostor má speciální LED osvětlení, nezávislé programovatelné vytápění a veškerou zdravotnickou techniku potřebnou ke kvalitnímu zajištění přepravy nemocných pacientů. Celková kapacita přepravního prostoru odděleného od prostoru řidiče a spolujezdce pevnou přepážkou s oknem s posuvnými skly je až pět pacientů.

Za účelem dosažení co nejnižší pořizovací ceny nemocnice vyhlásila 2 veřejné zakázky, díky kterým se podařilo vozidlo zakoupit s 23% slevou oproti standardní ceníkové ceně. „Kromě ceny byly při nákupu zohledněny zejména nízké provozní náklady s deklarovanou průměrnou spotřebou 6,4l nafty/100km, rozsah pozáruční garance (prodloužená záruka 5 let/200 000km zdarma), vysoký stupeň přepravní bezpečnosti hodnocený maximálními 5 hvězdičkami Euro NCAP stejně jako ocenění vozidla titulem “International Van of the Year 2013“," uvedl ředitel Stodské nemocnice, a.s. Jiří Suda. „Dle našich informací se jedná v ČR o vůbec první úpravu tohoto typu vozidla na sanitu, fy Ford připravuje uvedení sanitní verze na podzim letošního roku“.

Kontakt:
MUDr. Jiří Suda - ředitel Stodské nemocnice, a.s.: 377 193 611, suda.jiri@nemocnice-stod.cz 
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje, a. s.: 777 315 018, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Nemocnice ve Stodě koupila novou sanitu. Zpříjemní přepravu svým…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.