EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Plzeňský kraj odmítá rušení oddělení v Rokycanské a Stodské nemocnici. Podporují ho starostové i poslanci

8.11.2011 - tiskové prohlášení

Plzeň, 7. 11. 2011- Na širším jednání o případném rušení oddělení gynekologie, porodnice a dětského oddělení v nemocnici ve Stodě a Rokycanech se dnes sešli zástupci zdravotních pojišťoven, zástupci kraje, nemocnic, starostové měst a obcí dotčených okresů a specialisté z řad gynekologů a porodníků.

Starostové měst a obcí Plzeňského kraje seznámili všechny přítomné s peticí, která vyjadřuje zásadní nesouhlas s omezováním poskytování zdravotní péče, která vznikla za město Tachov a mikroregion Radbuza.

Svůj nesouhlas s požadavkem zdravotních pojišťoven na omezení péče v odděleních pediatrie a gynekologicko-porodnické péče v nemocnicích v Rokycanech a ve Stodě vyjádřili také přítomní starostové dotčených měst a obcí, členové Parlamentu ČR a Rada Plzeňského kraje.

„Zásadně nesouhlasím s omezováním poskytované zdravotní péče v Plzeňském kraji a oceňuji angažovanost a podporu starostů i zákonodárců, jejichž zájmem je udržení zdravotní péče a zejména její dostupnost pro obyvatele našeho regionu,“ uvedl hejtman Milan Chovanec.

Východiskem, na kterém se přítomní shodli, je vytvoření pracovní skupiny složené ze zástupců zdravotních pojišťoven, Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje a odborníků z dotčených oborů. Cílem snažení této skupiny je vypracovat návrh dalších kroků a řešení ve věci restrukturalizace lůžkové péče v kraji.

Poslanec Václav Votava přislíbil podporu snažení Plzeňského kraje o zachování poskytované péče v Plzeňském kraji pomocí interpelací v Parlamentu ČR.

Žádáme média:

Tímto bychom rádi požádali média, aby v případě, že budou nyní nebo i v budoucnosti informovat o uvažovaném rušení lůžkové péče v Rokycanské a Stodské nemocnici a o jiných souvisejících tématech, doplnily své články nebo reportáže, samozřejmě s ohledem na prostor, o sdělení, že obě zmíněné nemocnice fungují a budou fungovat minimálně do 31. 12. 2012 bez jakéhokoli omezení. Sdělením pomůžete zabránit panice občanů ze spádových oblastí, že již v nemocnicích nebudou ošetřeni. Opak je pravdou. Nemocnice jsou i nadále připraveny věnovat pacientům maximální péči v celém spektru výkonů, které dosud vykonávaly. Za připomínání této informace vám předem děkujeme. ZHPK

Materiály vztahující se k jednání


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Plzeňský kraj odmítá rušení oddělení v Rokycanské a Stodské…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.