EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Porodnice ve Stodu má 100. novorozence v rekordně krátké době. Porody zde přibývají

16.3.2012 - tisková zpráva

Stod – Ve Stodské nemocnici měli ve středu 14. 3. odpoledne důvod k malé oslavě. Nejen, že se tam narodilo miminko s pořadovým číslem 100, ale tuto metu navíc dosáhla nemocnice i přes v ČR postupně klesající počty porodů v rekordně krátkém období.  V uplynulých pěti letech totiž ve Stodu měli jubilejního stého novorozence zpravidla až na přelomu března a dubna. Letošním stým miminkem je Diana Drábová z Lomu u Tachova. Od vedení nemocnice obdržela její maminka Andrea Květoňová kytici a sadu plínek a kojenecké kosmetiky.
 
„Ukazuje se, že naše úsilí zaměřené zejména na posílení individuální péče a vytvoření příjemného osobního prostředí je maminkami skutečně vnímáno pozitivně, což se odráží i v jejich zvýšeném zájmu o naší porodnici,“ vysvětluje letošní nárůst porodů ředitel nemocnice Jiří Suda. Sekt ale zatím neotvíral. Ještě o stupeň významnějším jubileem by totiž byl pětistý novorozenec. Pokud by maminky ze spádových oblastí, tedy zejména Tachovska a přilehlých částí jižního a severního Plzeňska, v tempu porodů vydržely, je toto číslo letos reálné dosáhnout. Ve stejný den jako Dianka se totiž narodil i chlapeček Karel, který započal další stovku novorozenců.
 
Diana Drábová měla při narození míry 3,5 kilogramu a 50 centimetrů. Maminka se na ni nesmírně těšila. Závěr těhotenství totiž provázely zdravotní problémy, a proto byla hospitalizována několik týdnů před porodem. Ten proběhl bez komplikací. „Nikdy jsem neuvažovala, že bych rodila jinde. Stodskou nemocnici máme z domova nejblíže a doporučovalo mi ji celé příbuzenstvo a určitě ji budu do budoucna doporučovat i já. Je tu klidné prostřední a příjemné sestry,“ řekla čerstvá maminka Andrea Květoňová.
 
Mezi letošními stodskými miminky mírně převažují chlapci. Nejčastějšími jmény jsou Nikola a Jan. Dlouhodobě se pak ve Stodu rodí hlavně Tomášové a Terezy. Také letos nechybí neobvyklá jména, jako jsou chlapecká Ariyan, Madhava, Marco či Marcus a dívčí Kiliána, Edith, Melissa nebo Jennifer. Nejvíce maminek jezdí do stodské porodnice z okresu Tachov a pak z přilehlých částí Plzeňska.
 
Gynekologicko-porodnické oddělení Stodské nemocnice prošlo v roce 2008 rekonstrukcí. Kromě moderně vybavených porodních sálů nabízí maximálně dvoulůžkové pokoje. Na každém je televizor a na celém oddělení pak internetové připojení. Porodnice vychází vstříc i stoupajícímu počtu tatínků, kteří žádají o pobyt s rodinou. Nejvíce porodů v jednom dni zažila porodnice 2., 11. a 18. ledna, kdy se shodně narodilo pět dětí.
 
Z nemocnic Plzeňského kraje už mají letos sté narozené miminko také v Domažlicích a Klatovech. Na „jubilanta“ se zatím ještě čeká v Rokycanech.

 
KONTAKT
MUDr. Jiří Suda – ředitel Stodské nemocnice, a.s.: suda.jiri@nemocnice-stod.cz, 377 193 600/611
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje, a. s.: 605 217 881, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Porodnice ve Stodu má 100. novorozence v rekordně krátké době.…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.