EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

KI - Stodská chirurgie má nového primáře, který rozšiřuje spektrum výkonů

18.7.2012 - krátká informace

Stod - Stodská nemocnice hodlá zvýšit počet operačních výkonů chirurgického oddělení. Nárůst produktivity chce docílit postupným budováním důvěryhodnosti u veřejnosti a rozšířením nabízeného spektra výkonů. K první etapě rozšíření nabídky dochází v těchto dnech, kdy do nemocnice přišli dva noví chirurgové s bohatými zkušenostmi například i z plzeňské fakultní nemocnice.

Prvním je Svatopluk Šmíd (na snímku), který je od června novým primářem oddělení. Před tím působil v nemocnici v Sokolově, Rokycanech a právě na plzeňské chirurgické klinice. Jako první chce rozšířit nabídku v oblasti břišní chirurgie. Příkladem jsou například laparoskopické operace kýly.

„Oproti operacím klasickým způsobem mají několik výhod. Zkracuje se hospitalizace v nemocnici, doba rekonvalescence v domácím prostředí a tedy celá doba pracovní neschopnosti. Dále je operace šetrnější a výsledek estetičtější,“ popisuje Svatopluk Šmíd. Nabízí laparoskopicky operaci pupeční kýly, kýly v jizvách a také tříselné kýly, kterou provádí metodou bez zásahu do dutiny břišní, což byla jedna z jeho specialit v Sokolově.

Zintenzivnit chce také operativu trávicího traktu, zejména nádorových onemocnění tlustého střeva. „Tyto operace se tu dělají. Ale na to, že je v Plzeňském kraji jeden z největších výskytů onkologických onemocnění střeva v ČR, nebyly moc časté,“ vysvětluje primář Svatopluk Šmíd s tím, že výše zmíněné operace dělal po celou dobu kariéry a je logické, že hodlá pokračovat a zkušenosti předávat mladším kolegům.

Kromě Šmída je novou tváří oddělení Zdeněk Anděl, který dosud pracoval na chirurgickém oddělení fakultní nemocnice na Borech. Kromě běžné operativy zvládá i specializaci – cévní chirurgii. Dále chce stodská chirurgie rozšířit v dohledné době kompetence v oblasti traumatologie. „Jsme s primářem domluveni na nákupu přístrojů, které umožní provádět výkony na vysoké odborné úrovni a zvýšit tak efektivitu léčby a léčebný komfort pacientů při operacích zlomenin. Vedle postupně narůstající nabídky výkonů věřím i v otevřenější komunikaci s pacienty, aby se pověst oddělení a nemocnice jen zlepšovala,“ doplňuje ředitel nemocnice Jiří Suda.

Stodská nemocnice zajišťuje základní zdravotní péči zejména pro okres Tachov a přilehlé části okresů Plzeň-jih a Plzeň-sever. Díky relativně krátkým čekacím dobám chce ale oslovit i pacienty přímo z krajského města. V současnosti době má zhruba 220 lůžek a zaměstnává přes 250 lidí.

 

Kontakt:
MUDr. Jiří Suda – ředitel Stodské nemocnice, a.s.:  suda.jiri@nemocnice-stod.cz, 377 193 600/611
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje, a. s.: 605 217 881, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > KI - Stodská chirurgie má nového primáře, který rozšiřuje…


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.