KI - Také pacineti nemocnice měli možnost volit prezidenta

13.1.2013 - krátká informace

Stod – Také pacienti Stodské nemocnice se mohli v pátek a v sobotu zúčastnit historicky první volby prezidenta. V oba dva dny se v nemocnici u lůžek zastavila volební komise. Volit si tímto způsobem přálo 38 pacientů.

„Obešli jsme všechny pacienty, o nichž jsme věděli, že o tomto víkendu budou zcela určitě ještě v nemocnici na lůžku a připravili seznam těch, kteří si přáli volit, a předali jej v předstihu volební komisi, aby mohli volit. Mnozí z nich totiž nejsou ze Stoda a volí mimo svůj volební okrsek,“ vysvětlil ředitel nemocnice Jiří Suda s tím, že se převážně jednalo o pacienty z lůžek následné péče.

Na seznamu byl i 93letý Jan Müller z Merklínska, který se podle svých slov na volbu velice připravoval a zvažoval, kterého kandidáta zvolí. Radost z možnosti volby mu v pátek málem zkazila skutečnost, že u sebe v nemocnici neměl volební průkaz. Příbuzní mu jej ale přivezli a pamětník všech dosavadních československých i českých prezidentů mohl poprvé zvolit toho následujícího. „Budu volit Jiřího Dienstbiera, protože je mladej a chytrej a jeho táta byl fajn,“ řekl nejstarší volič v nemocnici. Z dosavadních prezidentů měl nejraději Masaryka a Svobodu.

Bc. Jiří Kokoška – komunikace ZHPK: 605 217 881, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > KI - Také pacineti nemocnice měli možnost volit prezidenta