Prvním stodským novorozencem po zářijovém omezení gynekologie je Jakub Jelínek

2.10.2013 - krátká informace

Stod - Prvním novorozencem, který přišel na svět ve Stodké nemocnici po zářijovém omezení provozu gynekologicko-porodnického oddělení, je Jakub Jelínek. Narodil se přímo v den znovuzprovoznění oddělení tedy 1. října zhruba v půl deváté večer. Maminka Jana byla ráda, že s narozením "počkal" až na říjen, kdy se porodnice po odmlce zprovoznila, a mohla tak rodit v prostředí, které dobře zná. Ve Stodě už porodila Jakubovy starší sourozence Veroniku a Pavla.

"Měla jsem termín ještě o pár dní později, takže jsem věřila, že budu rodit právě ve Stodu. Kdybych ale musela rodit ještě o něco dříve, jela bych do domažlické porodnice, která má podle mých informací také velmi dobrou pověst," řekla den po porodu maminka Jana Jelínková, která pochází ze sevreního Plzeňska z nedaleké Heřmanovy Huti. Jakub Jelínek měl při porodu ideální míry tři kilogramy a 50 centimetrů a je zdravý.

Ve chvíli, kdy vznikl tento text, už byl a na porodním sále Stodské nemocnice další rodička.

Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > Prvním stodským novorozencem po zářijovém omezení gynekologie je…